• Kralja Tomislava 10, Sisak

Kontakt telefon

Upute za posjetitelje muzeja

UPUTE ZA POSJETITELJE

Molimo posjetitelje u slučaju da imaju povišenu tjelesnu temperaturu (višu od 37,2°C), respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili koji su pod rizikom da su mogli biti u kontaktu s osobama pozitivnim na COVID-19 ili su pod sumnjom da bi mogli biti zaraženi s COVID-19 ili su u samoizolaciji, ne ulaze u prostore muzeja.

Prilikom posjeta Muzeju posjetitelji su obvezni pridržavati se preporuka za sprečavanje infekcije i svih higijenskih mjera zaštite od bolesti COVID-19 koji su istaknuti na ulazu u Muzej.

Prilikom ulaska u Muzej posjetitelji su obvezni:

• koristiti zaštitnu masku koja prekriva nos i usta,
  • dezinficirati ruke,
  • ne dirati predmete i druge površine kada to nije nužno,
  • s osobama s kojima nisu u skupini stalnog kontakta održavati fizičku distancu od 2m u svim smjerovima,
  • pridržavati se uputa djelatnika Muzeja.

Posjetitelji koji ne koriste i ne posjeduju zaštitnu masku koja prekriva nos i usta bit će upućeni na prodajna mjesta zaštitnih maski jer bez zaštitne maske ulaz u muzejske prostore nije dozvoljen.

Ulazak posjetitelja u muzejski prostor ograničen je na maksimalno 15 posjetitelja istovremeno.

Mole se posjetitelji da svoj boravak u Muzeju ograniče na maksimalno sat vremena u cilju omogućavanja što većem broju posjetitelja ulazak u muzejske prostore.

MOLIMO POSJETITELJE MUZEJA ZA POŠTIVANJE SVIH NAVEDENIH MJERA PREDOSTROŽNOSTI I STRPLJENJE PRILIKOM POSJETA MUZEJU. MOGUĆE JE ČEKANJE NA ULAZAK U MUZEJ, KAKO BI SE IZLOŽBENI PROSTORI DEZINFICIRALI NA ODGOVARAJUĆI NAČIN I KAKO BI SE POŠTOVALE SVE HIGIJENSKE MJERE ZAŠTITE OD BOLESTI COVID-19 TE KAKO BI SE VAŠ POSJET MUZEJU ODVIJAO NA SIGURAN NAČIN.