• Kralja Tomislava 10, Sisak

044/ 811-811

Kontakt telefon

Info-centar industrijske baštine – Holandska kuća

Holandska kuća naziv je za staro žitno skladište iz druge polovice 19. stoljeća koje se nalazi u strogom centru grada Siska i predstavlja jedan od njegovih simbola.

Na prostoru od 2000 m² uređen je info centar s multimedijalnim izložbenim prostorom za prezentaciju industrijske baštine grada, izložbeni prostori Galerije Striegl, zatim izložbeni prostor za smještaj zbirke fonografa, gramofona, radio – aparata i ploča poznatog sisačkog kolekcionara Velimira Krakera, te multimedijalna dvorana i niz drugih prostora koji služe posjetiteljima za produbljivanje spoznaja o industrijskoj baštini.

Radno vrijeme:

Utorak – petak: 10:00 – 18:00

Subota-nedjelja: 10:00 – 14:00

Pojedinačni posjeti (Holandska kuća)
Odrasli 15,00 kn
Učenici, studenti 10,00 kn
Djeca do 7 godina, umirovljenici besplatno
Organizirani posjeti (Holandska kuća)
Odrasli 10,00 kn
Učenici, studenti, umirovljenici 10,00 kn
Djeca do 7 godina 10,00 kn

Posjet organiziranih skupina potrebno je prethodno najaviti u Gradskom muzeju Sisak, Ulica kralja Tomislava 10, na broj telefona 044/811811 ili na e-mail gradski-muzej-sisak@sk.t-com.hr.
Posjeti organiziranih skupina mogući su i izvan radnog vremena, ali uz prethodnu najavu. Svi posjeti grupa bit će organizirani na način da se poštuju sve mjere Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Nacionalnog stožera civilne zaštite, a u cilju zaštite zdravlja posjetitelja i djelatnika od virusa Covid 19.