ISTRAŽUJEMO SISAK KROZ 4 ELEMENTA

Ove godine Međunarodni dan muzeja, 18. svibnja, Gradski muzej Sisak obilježiti će svojim programom ”Istražujemo Sisak kroz 4 elementa”. Sama tema se uklapa u zajedničku temu svih muzeja uključenih a ovu akciju,  a to je Muzeji za edukaciju i istraživanje. Međunarodni savjet muzeja (ICOM) sa sjedištem u Parizu ovogodišnjom temom Međunarodnog dana muzeja „Muzeji za edukaciju i istraživanje“ želi istaknuti značaj muzeja kao dinamičnih obrazovnih ustanova koje gaje i potiču učenje, otkrivanje i razumijevanje.

Pridružite nam se u subotu, 18. svibnja 2024. u 17,30 u Gradskom muzeju Sisak, Ulica kralja Tomislava 10 u Sisku i krenimo zajedno u istraživanje:

• Što se nalazi u koritima rijeka i kako se to istražuje?
  • Što nalazimo u zemlji i najznačajniji nalazi?
  • Kako je vatra obilježila današnji Sisak?
  • Zanimljive i rijetko viđenje fotografije Siska iz zraka?

Program:

Gradski muzeju Sisak, Ulica kralja Tomislava 10 u Sisku

17,30 – okupljanje i predstavljanje zračnih fotografija i planova grada Siska

18,00 – 20,00 sati – organizirano vodstvo gradom Siskom uz vodstvo stručnih zaposlenika Muzeja