• Kralja Tomislava 10, Sisak

Sisak, Hrvatska

044/ 811-811

Kontakt telefon

Znanstveni skup “Arheološka istraživanja u Sisačko-moslavačkoj županiji“

Obavještavamo Vas da će se od 5. do 9. listopada 2020. u Hotelu Panonija održati Znanstveni skup “Arheološka istraživanja u Sisačko-moslavačkoj županiji”.

Znanstveni skup „Arheološka istraživanja u Sisačko-moslavačkoj županiji“ organiziraju Hrvatsko arheološko društvo, Arheološki muzej u Zagrebu, Gradski muzej Sisak i Konzervatorski odjel u Sisku Ministarstva kulture i medija RH.
Fokus skupa su arheološka istraživanja provedena na području Sisačko-moslavačke županije, kao i analize pokretnog arheološkog materijala koji potječe s ovoga područja. Predavanja su organizirana kronološki, a posebnu skupinu čine predavanja o primjeni novih metodologija i interdisciplinarnih istraživanja u terenskim arheološkim istraživanjima.
U okviru skupa planirana su dva okrugla stola. Prvi obrađuje temu odnosa arheologa i konzervatora uz primjere dobre prakse te prijedloge kako unaprijediti suradnju ovih dvaju struka. Tema drugog okruglog stola je (zlo)upotreba detektora metala od strane amatera s ciljem jasnijeg definiranje stava arheološke struke prema ovome, sve prisutnijem fenomenu.
Službeni dio skupa trajat će od 6. do 9. listopada 2020., a na njemu će sudjelovati arheolozi s područja cijele Hrvatske.