IZLOŽBA/ Inženjerska baština Siska – mostovi na starim razglednicama i fotografijama iz zbirki Gradskog muzeja Sisak

8. 9. 2023., u 19:00, Gradski muzej Sisak, Tomislavova 10, Sisak

AUTOR: dr. sc. Vlatko Čakširan

ORGANIZATOR: Gradski muzej Sisak

Izložba je posvećena povijesti izgradnje mostova na sisačkom području koji su od iznimne važnosti za njegov ukupan razvoj od 9. stoljeća do danas. Prezentirat će se most na rijeci Odri, zatim Stari most iz 1934. i Novi most iz 1973. godine, oba na rijeci Kupu kao i željeznički most. Na rijeci Savi se nalaze dva mosta, kod Galdova i Crnca. Uz izložbu će biti prezentiran i katalog u kojem su objašnjene povijesne okolnosti oko izgradnje navedenih mostova. Izložba je posvećena 50-godišnjici izgradnje Novog mosta u Sisku.