Dana 11. i 12. studenoga 2019. u Institutu za arheologiju u Zagrebu i Gradskom muzeju Sisak održan je međunarodni okrugli stol pod nazivom “Ceste i rijeke, lonci i lončari u Panoniji: interakcija, analogije i različitosti”.

Na okruglom stolu je sudjelovalo 20-ak arheologa iz Austrije, Mađarske, Slovenije, Srbije i Hrvatske. Glavna tema je bila posebna kategorija rimske keramike, tzv. panonska keramika s premazom.

Prvi dan programa, 11. studenoga, održan je u Institutu za arheologiju u Zagrebu, a drugi dan, 12. studenoga, u Gradskom muzeju Sisak gdje se govorilo najnovijim nalazima s arheoloških istraživanja te je predstavljena knjiga Segestika i Siscija – od ruba imperija do provincijskog središta“.