70 godina košarke u Sisku 1947. – 2017.

U petak, 24. studenoga 2017. u Gradskom muzeju Sisak, Ulica kralja Tomislava 10, održalo se otvorenje izložbe pod nazivom „70 godina košarke u Sisku 1947. – 2017.“

Gradski muzej Sisak već niz godina nastoji prezentirati bogatu povijest sporta u gradu Sisku pa je organizirala izložbe posvećene hokeju, biciklizmu i nogometu. Izložba o košarci četvrta je u nizu tematskih izložbi koja nastoji ukazati na fenomen sporta kao dio urbanog identiteta Siska i jedan od elemenata njegove bogate povijesti. Prva košarkaška utakmica u gradu Sisku održana je 1947. godine i od tada pa do danas košarka je aktivno prisutna u sklopu sportskih aktivnosti na gradskoj razini. Kroz KK Sisak prošao je veliki broj igračica i igrača koji su na svim razinama natjecanja kvalitetno prezentirali grad Sisak. Aktivnosti koje su se odvijale u KK Sisak dio su pozitivne sportske priče grada i zaslužuju biti prezentirane na jednoj izložbi. U sklopu izložbe bit će promovirana i monografija o povijesti košarke u gradu Sisku autora mr. sc. Vlatka Čakširana, koji je ujedno i autor izložbe.

Gradski muzej Sisak inicirao je obilježavanje 70. godišnjice košarke u Sisku te je tom prigodom Grad Sisak obnovio sportsko igralište iza Dječjeg doma Vrbina, a KK Sisak je na otvaranju igrališta organizirao svoj poznati „Kid’s Day“. U obilježavanje ove godišnjice aktivno su uključeni Grad Sisak, Gradski muzej Sisak, KK Sisak, KK Veterani Sisak i niz pojedinaca koji su posudbom svojih predmeta omogućili izradu izložbe i monografije.