Izložba fotografija Miroslava Bobetka Bob-a ”Trenuci predaha”

Gradski muzej Sisak uključio se u obilježavanje Dana branitelja grada Siska izložbom fotografija Miroslava Bobetka BoB-a naziva Trenuci predaha.

Izložba se može pogledati u Infocentru industrijske baštine grada Siska- Holandska kuća, Rimska ulica 10 u Sisku, od 2. do 15. rujna 2022. (od utorka do petka od 9,00 do 17,00 i subotom od 10,00 do 16,00 sati)

Ukratko o izložbi:

Izložba fotografija Miroslava Bobetka BoB-a Trenuci predaha nastavlja ciklus izložbi ratne fotografije iz Domovinskog rata Sisačka bojišnica – okom fotografa. Kao dragovoljac i pripadnik 57. SAMB-a „Marijan Celjak“ i kasnije pripadnik 57. brigade HV-a „Marijan Celjak“ fotoaparatom bilježi život pripadnika njegove postrojbe na prvoj liniji bojišta. Taj život obilježen je u počecima Domovinskog rata gotovo svakodnevnim napadima i granatiranjima prve linije obrane napose sela Komarevo, gdje je i nastala većina njegovih fotografija.

Autor izložbe je Ivica Valent, muzejski savjetnik u Gradskom muzeju Sisak.