HoKu- Info centar industrijske baštine otvoren za posjetitelje

Posjetom svih generacija Siščana Holandska kuća vraćena je u svakodnevne kulturne i turističke tokove Siska. Posjetiteljima Siska i kulturnoj publici našega grada ponovo su na raspolaganju Gradska galerija Striegl i kukturno-povijesni postavi Gradskog muzeja Sisak u ovom interpretacijskom centru industrijske baštine.Ljubitelji djela Slave Striegla na prvome katu imaju priliku vidjeti niz sisačkih veduta u interpretaciji ovog sjajnog sisačkog slikara. “Naravno da su ravnateljica Gradske galerije Striegl i ravnatelj Gradskog muzeja Sisak najsretniji što danas otvaramo obnovljenu Holandsku kuću. Obnova je završena u roku, bilo je nekih iznenađenja, međutim bili smo spremni suočiti se sa svim izazovima. Drago nam je što otvaramo Holandski kuću s onima za koje je i namijenjena, a to su školska djeca i naše sve Siščanke i Siščani koji su zavoljeli ovaj jedinstveni objekt tijekom tri godine njegovog korištenja do potresa. Vjerujem da je ovo emotivan trenutak ne samo za ljubitelje našeg dragog Striegla, već i za sve one koji su imali priliku upoznati se sa Zbirkom Kraker, jedinstvenom zbirkom na području Republike Hrvatske. Želimo da i djeca iz ostatka Hrvatske dođu i upoznaju Holandsku kuću, pogledaju zašto je ovdje bio žitni magazin, kako je Sisak nastao kao trgovačko središte, kako se razvijao i na koji način danas valoriziramo industrijsku baštinu”, kazala je gradonačelnica Kristina Ikić Baniček.

Radno vrijeme HoKu: od utorka do petka 10,00-18,00 i subotom 10,00 do 14,00 sati