Gradski muzej Sisak na „Akciji kulture!“ u Zagrebu

od Sij 01
do Sij 01

U organizaciji Ministarstva kulture i uz podršku Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te Agencije za odgoj i obrazovanje, u prostorima Studentskog centra i Tehničkog muzeja u Zagrebu, 12. svibnja 2015. godine, održala se prva Akcija kulture! Projekt „ Akcija kulture!“ započeo je i kao jedna od  aktivnosti u zajedničkom projektu u kojem Ministarstvo kulture Republike Hrvatske sudjeluje kao partner Ministarstvu kulture Republike Slovenije, Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta Republike Slovenije i Cankarjevomu domu u višegodišnjem projektu Kulturni bazar. Cilj Akcije kulture! jest okupiti što veći broj djelatnika u kulturnom i umjetničkom odgoju i obrazovanju te institucije koje žele predstaviti svoje kulturne i umjetničke programe namijenjene djeci i mladima. Također, Akcijom kulture! želi se na jednom mjestu predstaviti edukativnu produkciju za djecu i mlade koju je podržalo Ministarstvo kulture RH.

Gradski muzej Sisak zajedno s Konzervatorskim odjelom Ministarstva kulture u Sisku, sudjelujelovao je na navedenoj manifestaciji,  a predstavio se s programom prezentacije industrijske baštine grada Siska. Na izložbenom štandu predstavljeni su materijali koji su vezani uz industrijsku baštinu našega grada, a muzejski pedagog Marijan Bogatić održao je dvije edukativne radionice pod nazivom „Dobra industrija“ za djecu predškolskog uzrasta i osnovnih škola od 1. do 4. razreda. Radionica je provođena tijekom „2. Dana industrijske baštine grada Siska“ 2014. godine te je pokazala kako se djeca kroz igru mogu upoznati s problematikom industrijske baštine.

Više o Akciji kulture na http://www.min-kulture.hr/default.aspx?id=12267