Međunarodni dan muzeja

od Svi 17
do Svi 19

Gradski muzej Sisak uključuje se u akciju obilježavanja Europske noći i Međunarodnog dana muzeja zanimljivim programom u subotu i nedjelju 17. i 18. svibnja 2014.

U subotu, 17. svibnja 2014. u 19,00 sati u Holandskoj kući, Rimska ulica 10 u Sisku, otvorena je izložba radova studenata Studija dizajna Arhitektonskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu pod nazivom ''Projekt igračka''.  Na izložbi će se moći pogledati studentske interpretacije tradicijskog potencijala drvenih igračaka, polazeći od istraživanja mehanizama koji potiču interaktivno iskustvo igre, a koji proizlaze iz koncepta koji igračka predstavlja. Pored rješavanja konstrukcijskih i tehnoloških zahtjeva, drvena igračka referira se i na vrijednosti identiteta koji su nosioci hrvatske kulturne baštine. Kolekcija drvenih igračaka dizajnerskom intervencijom pretvara baštinu u potencijal lokalnog suvenira. Radovi su nastali tijekom drugog semestra akademske godine 2012./13, u okviru projektnog zadatka pod nazivom 'Drvena igračka s mehanizmom'.

U nedjelju 18. svibnja 2014. u 18,00 sati u Gradskom muzeju Sisak održao se okrugli stol na temu ''Privatni kolekcionari i Muzej''. Na okruglom stolu se kroz aktivnu diskusiju predstavilo značenje privatnih kolekcionara za muzejske ustanove i zanimljivi zajednički projekti kolekcionara i ustanova.

Uz predviđeni program moguće je i pokoje iznenađenje!