• Kralja Tomislava 10, Sisak

044/ 811-811

Kontakt telefon

Izložba “Industrijska baština Siska i Rijeke” u Gradskom muzeju Sisak

Pozivamo Vas na otvorenje izložbe “Industrijska baština Siska  Rijeke” u petak 18. rujna 2020. u 19 sati u Gradskom muzeju Sisak!

U sklopu manifestacije „8. Dani industrijske baštine grada Siska“, Fotoklub „Siscia Obscura“ i Gradski muzej Sisak organizirat će 7. put za redom izložbu na temu industrijske baštine. Izložba je rezultat suradnje fotografa iz gradova Rijeke i Siska. U sklopu projekta Sisak će ugostiti dva fotografa iz Rijeke, Borislava Božića i Petra Trinajstića, koji će fotografirati baštinu Siska, a Rijeka će ugostiti dvije fotografkinje iz Siska, Irmu Podoreški i Lornu Kijurko, koje će fotografirati industrijsku baštinu Rijeke.
Ovom izložbom sisačka i riječka industrijska baština stavljene su u širi kontekst te izlaze izvan okvira lokalne sredine. Cilj izložbe je popularizacija industrijske baštine, fotografske djelatnosti te povezivanje gradova Siska i Rijeke.
Izložba se može pogledati do 2. listopada 2020.