Izložba “Industrijska baština Siska i Rijeke” u Gradskom muzeju Sisak

U sklopu manifestacije „8. Dani industrijske baštine grada Siska“, Fotoklub „Siscia Obscura“ i Gradski muzej Sisak organizirao je 7. put za redom izložbu na temu industrijske baštine. Izložba je rezultat suradnje fotografa iz gradova Rijeke i Siska. U sklopu projekta Sisak je ugostito dva fotografa iz Rijeke, Borislava Božića i Petra Trinajstića, koji su fotografirali baštinu Siska, a Rijeka je ugostita dvije fotografkinje iz Siska, Irmu Podoreški i Lornu Kijurko, koje su fotografirale industrijsku baštinu Rijeke.
Ovom izložbom sisačka i riječka industrijska baština stavljene su u širi kontekst te izlaze izvan okvira lokalne sredine. Cilj izložbe je popularizacija industrijske baštine, fotografske djelatnosti te povezivanje gradova Siska i Rijeke.