• Kralja Tomislava 10, Sisak

Sisak, Hrvatska

044/ 811-811

Kontakt telefon

Gradski muzej Sisak, Holandska kuća i utvrda Stari grad zatvoreni zbog posljedica potresa

Zbog štete uzrokovane potresima na sisačkom području zatvoreni su za javnost objekti Gradski muzej Sisak, Holandska kuća i Stari grad Sisak.

Središnji izložbeni prostor u Ulici Kralja Tomislava 10, Sisak, je djelomično nastradao te se u njemu provode hitni zahvati vezani uz saniranje krovišta i uklanjanje dimnjaka. Uskoro kreću i unutarnji radovi. Prostor Info-centra industrijske baštine Holandska kuća ima znatna oštećenja na krovištu zbog urušavanja zida sa susjedne kuće, a ujedno je oštećen i zabat zgrade. Na tom objektu se također provodi hitna sanacija. Utvrda Stari grad je najteže pogođena potresom te ima znatnija oštećenja krovišta i unutarnjih zidova. Muzejska građa iz oštećenih objekata je evakuirana u objekte koji su procijenjeni kao sigurni, a trenutno se još uvijek radi procjena štete.