Edukativno – kreativne radionice u sklopu programa „Božić u Muzeju”

Edukativno – kreativne radionice u sklopu programa „Božić u Muzeju“.

Dana 7. prosinca posjetili su nas učenici I. a i b razreda Oš 22. lipanj iz Siska. Obilaskom stalnog postava Muzeja naučili su što su to muzeji, koje djelatnosti muzeji obavljaju te kako se Sisak razvijao kroz povijest. Nakon stručnog vodstva, održana je radionica božićnih ukrasa za jelku. Zahvaljujemo se učiteljicama i učenicima na sudjelovanju i pozivamo i druge osnovnoškolce i naše najmlađe sugrađane da se uključe u bogat božićni program Muzeja.

Dana 14. prosinca, učenici 3. razreda OŠ Ivana Kukuljevića iz Siska. Kroz stručno vodstvo upoznali su se s bogatom poviješću našeg grada, a zatim su sudjelovali na radionici izrade božićnih ukrasa. Kratko izlaganje o drvenim škrinjama i svadbenim običajima održala im je viša kustosica Katica Mrgić.

Programu „Božić u Muzeju“ pridružili su se i učenici 1. A, B i C razreda OŠ Braća Bobetko iz Siska. Kroz šetnju stalnim postavom Muzeja naučili su kako se Sisak razvijao kroz povijest, a zatim su sudjelovali na kreativnoj radionici na kojoj su izrađivali ukrase za jelku kolažnom tehnikom.

Dana 15. prosinca posjetili su nas učenici 2. A i B razreda OŠ Ivana Kukuljevića iz Siska. Nakon razgovora o Božiću, božićnim običajima i ukrasima, sudjelovali su na edukativno – kreativnoj radionici izrade ukrasa za bor kolažnom tehnikom.

Dana 18. prosinca u sklopu programa Božić u Muzeju 2017. posjetili smo Srednju školu Petrinja i održali edukativno kreativnu radionicu na kojoj su učenici salvetnom tehnikom izrađivali ukrase za bor.

– Dana 19. prosinca u sklopu programa Božić u Muzeju 2017. su nas posjetila djeca iz Dječjeg vrtića Bambi iz Sunje. Većini djece je ovo bio prvi posjet muzeju pa smo za njih pripremili nešto posebno. Na početku su se upoznali s muzejom kao ustanovom, nakon toga smo izrađivali božićne ukrase i na kraju smo obišli muzejski postav.

– Dana 21. prosinca u Gradskom muzeju Sisak održana je tradicionalna radionica Božić u Muzeju. Na radionici su, zajedničkim snagama, djeca i roditelji ili bake izrađivali božićne ukrase. Na kraju radionice nas je posjetio Djed Božićnjak i prigodnim poklonima iznenadio djecu.

Zahvaljujemo se svim sudionicima radionice. Sretan Božić i 2018. godina svima!