Otvorenje utvrde Stari grad za posjetitelje

Ove godine utvrda Stari grad otvorena je za javnost u ponedjeljak 25. svibnja, a ostaje otvorena za posjetitelje do 1. listopada 2015. godine. U tom razdoblju utvrda će se moći posjetiti od utorka do petka od 12,00 do 18,00 sati, vikendom od 12,00 do 20,00 sati. Ponedjeljkom je utvrda zatvorena za posjetitelje.

Povodom otvorenja utvrde Stari grad za posjetitelje je otvorena etnografska izložba „Curu udaju dukati i ledina“ autorice Ivane Plavec, kustosice Gradskog muzeja Sisak, te je predstavljena i nova diorama „Sisačka bitka“ koju su napravili članovi Maketarskog kluba Sisak – MAKS. Kako je bilo nužno obnoviti maketu, ona je kroz dvije godine bila zatvorena za javnost te je studioznim radom članova MAKS- a došlo do realizacije projekta kojeg su financirali INA i Ministarstvo kulture Republike Hrvatske.