„Tajne sisačkog mamuta“

U sklopu 22. edukativne muzejske akcije pod nazivom ”Tajne”, u Gradskom muzeju Sisak započelo je provođenje programa „Tajne sisačkog mamuta“. Program u našem muzeju se provodi od 20. travnja do 18. svibnja 2017. uz izložbu ”Sisački mamut”, autora Marija Carića. Program uključuje besplatno vodstvo izložbom kao i edukativno kreativne radionice za djecu starijih vrtićkih skupina kao i učenike nižih i viših razreda osnovnih škola.

Održane su radionice:

– 26. travanj, Gradski muzej Sisak, sudjelovalo je 18 učenika prvog razreda OŠ Budaševo – Topolovac – Gušće, voditelji radionice: Marijan Bogatić, viši muzejski pedagog i Tea Fumić, muzejska pedagoginja – pripravnica.

– 3. svibnja 2017, u sklopu programa Tajne sisačkog mamuta su nas posjetili učenici drugog, trećeg i četvrtog razreda OŠ Budaševo- Topolovac- Gušće.

– 4. svibnja 2017, uz ostale grupe, su nas posjetila i djeca iz odgojne skupine Zvjezdice Dječjeg vrtića Sisak Stari, Objekt Ciciban.

– 5. svibnja 2017, su nas posjetili učenici trećih razreda OŠ Ludina. Nakon stručnog vodstva postavom i izložbom Sisački mamut sudjelovali su na edukativno kreativnoj radionici izrade mamut prstena

– 8. svibnja 2017, u sklopu programa Tajne sisačkog mamuta su nas posjetili učenici od prvog do četvrtog razreda OŠ Budaševo- Topolovac- Gušće, Područnih škola Prelošćica i Topolovac.

– 9. svibnja 2017, posjetili učenici 4. A i B razreda OŠ Viktorovac iz Siska.

– 12. svibnja 2017, Gradski muzej Sisak su posjetili učenici iz Maribora, gosti učenika iz OŠ Braća Bobetko iz Siska

– 15. svibnja, su nas posjetili učenici 4.B. Osnovne škole 22. lipnja iz Siska.

– 16. svibnja, smo nastavili s provođenjem programa Tajne sisačkog mamuta te su nas posjetili učenici Odjela za učenike s teškoćama u razvoju Osnovne škole 22. lipnja iz Siska.

– 17. svibnja 2017, su nas posjetili učenici Odjel za učenike s teškoćama u razvoju OŠ Dragutina Tadijanovića iz Petrinje

– 18. svibnja, u sklopu programa Tajne sisačkog mamuta su nas posjetili učenici 3. A razreda OŠ 22. lipnja iz Siska.

– 19. svibnja, Sisak su posjetili učenici četvrtih razreda OŠ Jurja Dalmatinca iz Šibenika.

– 24. svibnja, nastavili smo s otkrivanjem tajni sisačkog mamuta. Posjetili su nas izviđači, Odreda izviđača ”Kupa” iz Petrinje. Nakon vodstva izložbom Sisački mamut za njih smo pripremili radionicu na kojoj su morali tehnikom cubecraft izraditi mamuta. Isti dan posjetila su djeca iz odgojne skupine Ptičice, DV Sisak stari, Objekt Bubamara. Nakon vodstva izložbom sudjelovali su na edukativno kreativnoj radionici na kojoj su izrađivali mamut prsten.