Predavanje ''Industrijska baština grada Siska'' u Osijeku

Povodom prezentiranja gostujuće izložbe „Industrijska baština grada Siska“ Edukacijski odjel Muzeja Slavonije je organizirao radionicu na temu „Industrijska baština – izazovi revitalizacije“ za studente Odjela kulturologije i Građevinskog fakulteta Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku, u Muzeju Slavonije, 4. studenog, s početkom u 11:00 sati.

Tim povodom kratko izlaganje o industrijskoj baštini gradova Siska, Belišća i Osijeka održali su:
• Vlatko Čakširan, ravnatelj Muzeja grada Siska;
• Ljerka Vučković, zamjenica gradonačelnika grada Belišća, i
• Mirta Bijuković Maršić predavačica na Odjelu za kulturologiju te Dina Stober predavačica na Građevinskom fakultetu u Osijeku.

Nakon predavanja održana je radionica a cilj je bio ponuditi rješenje na koji način revitalizirati industrijsku baštinu prenamjenom prostorne funkcije i zadovoljenjem potreba lokalne zajednice.