Izložba “Nepoznata baština – Predmeti iz Zbirke ambalaže Gradskog muzeja Sisak”

U četvrtak, 22. rujna 2016, u prostorijama Gradskog muzeja Sisak održalo se otvorenje izložbe “Nepoznata baština – Predmeti iz Zbirke ambalaže Gradskog muzeja Sisak”,  autora mr. sc. Vlatka Čakširana, ravnatelja Gradskog muzeja Sisak, koja se održala u sklopu 4. Dana industrijske baštine grada Siska.  Na izložbi su predstavljene većinom staklene boce i etikete za ambalažu koje su nastajale u Sisku i dio su njegova industrijskog identiteta. To se prvenstveno odnosi na boce Tvornice alkohola Petra Teslića i Segestice iz Siska koje su zaboravljene i potpuno nepoznate široj javnosti. Izložba nastoji kroz ambalažu ispričati povijest grada Siska od 18. do 20. stoljeća i na taj način prikazati svakodnevni život stanovništva grada, njegovu industrijsku proizvodnju, razvoj dizajna i razvoja potrošačkoga društva. Izložba je prigoda da se skrene pažnja javnosti prema nepoznatim segmentima sisačke povijesti koji mogu poslužiti u daljnjem promišljanju razvoja grada.