4. Dani industrijske baštine grada Siska

Povodom manifestacije „4. Dani industrijske baštine grada Siska“, koja će se održavati u Sisku od 16. rujna do 1. listopada 2016. održana je tiskovna konferencija na kojoj je predstavljen program događanja. Cilj je organizatora manifestacije, Gradskog muzeja Sisak s partnerima, prezentirati industrijsku baštinu putem izložaba, predavanja, obilazaka industrijskih lokaliteta te radionica. Program „Dana industrijske baštine grada Siska“ i ove godine uključit će i lokalnu zajednicu kroz radionice i obilaske industrijskih pogona, ali i predočiti međunarodna iskustva u očuvanju i prezentaciji industrijske baštine te time priskrbiti međunarodni karakter. Konzervatorski odjel u Sisku pripremit će izložbu „Tvornički dimnjaci - industrijske vertikale grada Siska“ kojom će prezentirati dimnjake koji su u prošlosti (i danas) obilježili vizure Siska. Oni su velik potencijal u promociji i vidljivosti grada. U sklopu manifestacije Gradski muzej Sisak predstavit će izložbu „Nepoznata baština – predmeti iz Zbirke ambalaže Gradskog muzeja Sisak“ koja sadrži iznimno vrijedne primjerke ambalaže, primjere industrijskog dizajna 19. i 20 st. Fotografijama glazbenika u industrijskoj arhitekturi Siska Fotogalerija „Siscia Obscura“ predstavit će izložbu „Fotograf i 4 glazbenika“. Ciklusom predavanja prezentirati će se rad na zaštiti industrijske baštine grada Rijeke te europske perspektive u zaštiti industrijske povijesti. Kako bi se zajednica uključila u očuvanje ove vrijedne baštine i ove godine organizirani su obilasci: „Ruta sisačkih pivovara“ i „Ruta industrijske baštine“ koja će ove godine obuhvatiti istočnu industrijsku zonu. Time se zajednica upoznaje s nepoznatim, neotkrivenim dijelovima grada. Tijekom trajanja manifestacije organizirat će se radionica „Dobra industrija III“ čiji je cilj predstavljanje bogate industrijske baštine grada Siska na kreativan i zanimljiv način prilagođen mlađim dobnim skupinama.

Organizator:

Gradski muzej Sisak

Partneri:

Konzervatorski odjel u Sisku, Uprave za zaštitu kulturne baštine Ministarstva kulture

Turistička zajednica grada Siska

Foto galerija „Siscia Obscura“ Sisak

Pokrovitelji:

Ministarstvo kulture

Sisačko-moslavačka županija

Grad Sisak

Badel d.o.o.

Kemokop d.o.o.