Obljetnica rođenja Ivana Kukuljevića Sakcinskog

od Lip 09
do Lip 10

Povodom obilježavanja 200-te godišnjice rođenja političara, gorljivog ilirca, književnika, povjesničara te utemeljitelja ustanova, arhiva, knjižnica, muzeja, časopisa i kulturno-povijesnih društava, Ivana Kukuljevića Sakcinskog, učenici istoimene osnovne škole iz Siska osmislili su niz aktivnosti kojima će se prikazati njegov život i djelo.

Pod vodstvom profesorice geografije i povijesti Valentine Šakić i knjižničarke Ane Bošković, učenici su osmislili prigodni program koji će se održati 9. lipnja 2016. u Gradskom muzeju Sisak. Programom, koji počinje u 18 sati, bit će prikazan Kukuljevićev životni put, njegova bogata javna djelatnost te politički značaj u vrijeme ilirskog preporoda. Književni opus potkrijepit će se samostalnim kazivanjem poezije (budnica) te izvedbom ulomka iz junačke drame „Juran i Sofija“. Cjelokupni program popraćen  je prezentacijom, plakatom i letcima, a izvest će ga učenici OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog pod vodstvom profesora i voditelja razrednih odjela.