Preuređena stručna knjižnica Muzeja

Od 17. studenoga 2015. proširena je i uređena stručna knjižnica Muzeja te je otvoren novi prostor u kojem je smještena čitaonica namijenjena svim korisnicima za istraživanje, pisanje radova i novinskih članaka.

Knjižnica Gradskog muzeja Sisak počela se formirati zajedno s ostalim zbirkama Muzeja, njegovim otvaranjem 1942. godine, a u svom fondu danas ima više od 14000 izdanja iz područja povijesti, povijesti umjetnosti, arheologije, numizmatike, etnologije, zavičajne građe… Redovitom međuknjižničnom razmjenom s brojnim kulturnim institucijama u Hrvatskoj i inozemstvu te kupnjom i darom, knjižni fond se kontinuirano povećava.

Usluge knjižnice mogu se koristiti u radno vrijeme Muzeja, a važno je napomenuti i da posjetitelji u svim prostorima mogu koristiti besplatan WiFi Internet.