Volonterski kamp 2014.

Gradski muzej Sisak planira u sklopu projekta „Volonterski kamp Gradskog muzeja Sisak 2014.“ poduzeti akciju, plovidbe čamcima rijekom Kupom, s odabranim timom od Karlovca do Siska. Ova plovidba organizira se po uzoru na jednu od prvih etnoloških ekspedicija na našem području. U ljeto 1923. godine, tadašnji Etnografski odio Hrvatskog narodnog muzeja u Zagrebu, odlučio je sprovesti istraživačku etnološku ekspediciju u Pokuplju.

Kamp se održava od 14. do 24. srpnja 2014., a okupiti će 8 studenata povijesti, etnologije i kulturne antropologije, povijesti umjetnosti i ostalih studija srodnih muzejskoj djelatnosti iz raznih dijelova Hrvatske. Kroz osam dana zadatak nam je proći ovu rutu s ciljanim zaustavljanjima i obilaskom terena te bilježenjem etnografskih značajki kraja kroz koji prolazimo. Uz studente sudjelovat će i 2 zaposlenika muzeja koji će zajedno sa studentima odrađivati zadano etnografsko istraživanje. Zahvaljujemo na pomoći u organizaciji HGSS Stanici Novska, HCR-u, Lučkoj kapetaniji Sisak, Ronilačkom klubu Sisak, UDVDR- Ogranak Sisak (Klub Vrbina), Područnom uredu za zaštitu ispašavanje Sisak, HRB Dunavski Lloyd – Sisak d.o.o.Promes Cvanciger, MIP Sisak i Carlsberg Hrvatska.

Kamp je financiran sredstvima Ministarstva kulture RH i Grada Siska.