Izložba "Klasični Rim na tlu Hrvatske: arhitektura,...

Izložba Klasični Rim na tlu Hrvatske: arhitektura, urbanizam, skulptura otvorena je u Galeriji Klovićevi dvori. Na jednome mjestu je prikazano oko 150 artefakata iz razdoblja klasične rimske prisutnosti na našem teritoriju (tadašnje rimske provincije Dalmatia, Pannonia i Histria) koji su razasuti po mnogim hrvatskim muzejskim institucijama. Izlošci su posuđeni iz sljedećih institucija: Arheološki muzej u Zagrebu, Arheološki muzej u Puli, Arheološki muzej u Splitu, Muzej hrvatskih arheoloških spomenika u Splitu, Muzej Slavonije Osijek, Muzej Cetinske krajine - Sinj, Zavičajni muzej Poreštine, Gradski muzej Omiš, Arheološki muzej Narone, Zavičajni muzej Varaždinske Toplice, Muzej Brodskog Posavlja, Gradski muzej Vinkovci, Gradski muzej Sisak, Muzej Đakovštine, Gradski muzej Karlovac, Muzej Međimurja, Čakovec, Grad Opuzen i Grad Daruvar. Na pripremi izložbe je sudjelovao velik broj vrhunskih hrvatskih stručnjaka iz različitih područja arheologije koji svojim tekstovima čine kontekst za razumijevanje segmenata na izložbi. Osim predmeta iz fundusa Gradskog muzeja Sisak mogu se vidjeti i predmeti iz Siska koji se nalaze u drugim muzejima.

Više o izložbi na http://www.galerijaklovic.hr/izlozba/klasi%C4%8Dni-rim-na-tlu-hrvatske-arhitektura-urbanizam-skulptura