Promocija kalendara za 2014.

Kalendar je tiskan u sklopu izložbe „Improvizirano i radionički rađeno oružje iz vremena Domovinskog rata“  te prikazuje dio naoružanja iz Zbirke militarija Gradskog muzeja Sisak. Oružje prikazano na kalendaru primjerci su ručno rađenog oružja koje je, u nedostatku formacijskog naoružanja, potajice  izrađivano u kućnim bravarskim radionicama i u krugu tvornica. Oružje su koristile postrojbe hrvatske vojske i policije početkom Domovinskog rata, a danas se čuva u Muzeju kao svjedok ratne povijesti našega grada.

Promocija kalendara održana je 12. prosinca 2013. u Gradskom muzeju Sisak. Kalendari će biti u prodaji po prigodnoj cijeni od 20,00 kuna i svoje primjerke moći ćete kupiti ili naručiti već na dan promocije.

Budući da kalendari predstavljaju izvrstan poklon u ovo božićno i novogodišnje vrijeme te su  jednostavan  ukras svakoga doma, slobodni smo Vam ponuditi kupnju naših kalendara kao poklona za Vaše poslovne partnere, prijatelje ili članove obitelji. Svoje primjerke kalendara možete naručiti u Gradskom muzeju Sisak, Ulica kralja Tomislava 10, na broj telefona 044/ 811 811 ili na e-mail gradski-muzej-sisak@sk.t-com.hr.