Lijepa naša Sava i Lipanjski susreti

Šesto izdanje društveno odgovornoga projekta Lijepa naša Sava održano je u petak, 14. lipnja 2013. koncertom posvećenim rijeci Savi koji se održao u sisačkome Starom gradu. Odličan koncertni nastup održala je  poznata etnoglazbenica Tamara Obrovac i njezin ansambl Transhistria electric.

Kao uvod u glavni koncert dana, nešto ranije u 16,00 sati, započeli su tradicionalni Lipanjski susreti na kojima su se predstavila kulturno-umjetnička društva iz Siska i Sisačko-moslavačke županije izvodeći najljepše posavske pjesme, plesove i napjeve. Ideji povratka građana Savi pridonijeli su i studenti Tekstilno-tehnološkoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu koji su posjetiteljima sisačkoga Starog grada predstavili jedinstvenu kolekciju ekoodjeće i modnih dodataka s motivima rijeke Save.

Cilj ovog projekta je angažiranje građana za povratak Savi i potaknuti kulturne, zabavne i turističke aktivnosti u kontinentalnoj Hrvatskoj povezane s rijekom Savom.

Građani Siska prepoznali su ovaj projekt i u velikom broju prisustvovali ovom zanimljivom događanju.

• Lijepa_naa_Sava_i_Lipanjski_susreti_2013_9