Međunarodni sajam suvenira

U subotu i nedjelju, 11. i 12. svibnja 2013. u utvrdi Stari grad u Sisku održan je Međunarodni sajam suvenira organiziran u suradnji Gradskog muzeja Sisak, Udruge „Suvenir“ i Turističke zajednice Sisačko-moslavačke županije.

Sajam je izložbeno-prodajnog karaktera te se u njegovoj ponudi moglo naći niz autohtonih, ručno rađenih suvenira temeljenih na motivima tradicijske baštine. Na Sajmu je sudjelovalo više od sedamdeset izlagača s šireg područja Republike Hrvatske te Slovenije i Bosne i Hercegovine.  Osim bogate ponude suvenira, svi posjetitelji imali su priliku uživati i u nizu kulturno-zabavnih sadržaja: nastupima kulturno-umjetničkih društava, degustaciji tradicionalnih gastronomskih specijaliteta, ali i zanimljivom nastupu zaprešićkih kuburaša. Završetak Sajma u nedjelju obilježio se proglašenjem najboljeg suvenira u čijem su izboru sudjelovali posjetitelji, a turistička agencija Extra Tours jednog posjetitelja koji je sudjelovao u glasovanje za najbolji suvenir nagradila je putovanjem.

Sajam je bio otvoren od 12,00 do 21,00 sat u subotu i nedjelju, a ulaz za sve posjetitelje je besplatan.

MEĐUNARODNI SAJAM SUVENIRA

Stari grad Sisak, 11. i 12. svibnja 2013.

12,00 – 21,00 sat

Subota

12,00 – Otvorenje Međunarodnog sajma suvenira

12,00 – Nastup folklornog ansambla „I. G. Kovačić“

15,00 – Nastup kulturno-umjetničkog društva Hrvatsko srce Odra-Žabno

18,00 – Nastup Kuburaškog društva ban Josip Jelačić

Nedjelja

18,00 – Proglašenje pobjednika Izbora za najbolji suvenir u tri kategorije: najbolji suvenir prema izboru publike, najbolji suvenir prema izboru žirija, najbolje uređen izložbeni prostor.

18,00 – Izvlačenje dobitnika nagradne igre za kojega je turistička agencija Extra Tours osigurala putovanje za dvije osobe.

Subota/nedjelja 12,00 – 21,00

-         Degustacija tradicionalnih gastronomskih specijaliteta.

-         Razgled izložbenih sadržaja unutar utvrde Stari grad.

-         Besplatan autobusni prijevoz od Gimnazije Sisak do utvrde Stari grad (polazak svakih sat vremena).

-         Glasovanje za najbolji suvenir prema izboru posjetitelja (do nedjelje do 18,00 sati).

• Picture_330
  • Picture_337