Polaznici Ratne škole OS RH "Ban Josip Jelačić&quo...

U utorak, 12. veljače 2013. godine, polaznici Ratne škole Oružanih snaga Republike Hrvatske „Ban Josip Jelačić“ posjetili  su Gradski muzej Sisak i utvrdu Stari grad.

Ratna škola OS RH „Ban Josip Jelačić“ najviša je vojna škola u Republici Hrvatskoj u kojoj se osposobljavaju visoki časnici i državni službenici iz Hrvatske i inozemstva za sudjelovanje u procesu donošenja odluka u području sigurnosnih i obrambenih poslova.

Sukladno Planu i programu izobrazbe polaznici Ratne škole OS RH „Ban Josip Jelačić“ proveli su studijsko putovanje Sisačko-moslavačkom županijom u sklopu kojega su uz  jedinice lokalne uprave i samouprave te  važne privredne subjekte,  posjetili  i kulturne ustanove i znamenitosti.

Ravnateljica sisačkog Muzeja, Davorka Obradović, primila je i pozdravila polaznike škole u Gradskom muzeju Sisak, gdje su se obilazeći postav uz stručno vodstvo muzejskog pedagoga Marijana Bogatića upoznali s poviješću, tradicijom i znamenitostima grada Siska.

U Muzeju je ujedno i održano predavanje brigadnog generala Vlade Hodalja na temu Domovinskog rata. Brigadni general Vlado Hodalj bio je jedan od prvih osnivača i zapovjednika 120. brigade HV „Ban Toma Bakač“, zapovjednik Obrane grada Siska  te koordinator Glavnog stožera HV za Sisačko-banijsko ratište u operaciji Oluja.

Nakon održanog predavanja u Gradskom muzeju Sisak, polaznici  Ratne škole OS RH „Ban Josip Jelačić“ posjetili su utvrdu Stari grad gdje im je ravnateljica Davorka Obradović govorila o slavnoj bitci kod Siska 1593. godine.

• Copy_of_DSC_4069