Humanitarna akcija za Juraja Kovačevića

U sklopu humanitarne akcije za Juraja Kovačevića, u petak, 23. studenoga 2012. u Domu kulture „Kristalna kocka vedrine“ održan je nastup sisačkih kulturno umjetničkih društava.

Juraju je prije deset godina dijagnosticirana spastična parapareza, pritiskanje kralješnice o živce leđne moždine, zbog koje je primoran kretati se pomoću invalidskih kolica. Jurajevo stanje poboljšati mogu individualne terapije koje bi mu omogućile samostalno kretanje uz pomoć jedne štake.

Nakon prve akcije održane u rujnu 2012. godine i prikupljanja dijela potrebnih sredstava, Juraj je krenuo na terapije za koje se zasigurno ne može procijeniti koliko će trajati. Oporavak i tijek terapija ovisit će o samoj težini njegova stanja i reakciji tijela na terapiju koju nije moguće unaprijed procijeniti.

Program je započeo u 19,30 sati, a nastupili su Folklorni ansambl Ivan Goran Kovačić, K.U.D. Sloga Hrastelnica, K.U.D. O.Š. Galdovo, H.K.U.D. Sela te Češka Beseda Sisak.