Dani europske baštine

Gradski muzej Sisak i ove se godine uključio u obilježavanje Dana europske baštine, manifestacije nastale zahvaljujući inicijativi Vijeća Europe.

Dani europske baštine obilježavaju se u Hrvatskoj od 1995. godine kada je posavsko selo Krapje proglašeno selom graditeljske baštine. Obilježavanjem ove manifestacije nastoji se ukazati na važnost zaštite i očuvanja hrvatske kulturne baštine, kao i njezino značajno mjesto u europskom kontekstu.

Tom prigodom Gradski muzej Sisak svim individualnim posjetiteljima u subotu 22. i nedjelju 23. rujna 2012. omogućio je besplatan ulaz u Muzej, Ulica kralja Tomislava 10, od 09,00 do 12,00 sati  te utvrdu Stari grad, Obala Tome Bakača Erdödyja, od 12,00 do 18,00 sati.

• dani_europske_batine_2012_plakat_za_web