Prvi sisački sajam militarija

Gradski muzej Sisak u suradnji s Hrvatskom udrugom kolekcionara militarije „Trolist“ organizirao je Prvi sisački sajam militarija koji se održao 11. lipnja 2011. godine.
Sajam militarija održan je na prostoru budućeg muzejskog postava Domovinskog rata „Barutana“, Ulica Marijana Cvetkovića bb, Sisak, a na njemu su bili predstavljeni kolekcionarska djelatnost i dio bogate hrvatske vojne povijesti.

Program Sajma bio je koncipiran u dva dijela: izložbeni i promotivni dio.
Izložbeni dio obuhvaćao je prodajnu izložbu militarija, izložbe privatnih kolekcija metalnih oznaka HV-a i MUP-a i radio uređaja iz II. svjetskog rata te izložbu vojne opreme i eksplozivnih sredstava Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske.
U sklopu promotivnog dijela održane su prezentacije Airsoft kluba Sisak, Maketarskog kluba Sisak – MAKS te Paintball kluba Sisak.