Noć muzeja 2011, "Rock u Sisku"

Mjesto održavanja: Gradski muzej Sisak

Vrijeme održavanja: 28. siječnja 2011.

Tema: Rock u Sisku.

U sklopu obilježavanja Noći muzeja Gradski muzej Sisak organizirao je program pod nazivom Rock u Sisku. Vrata Muzeja bila su otvorena za sve posjetitelje od 18,00 do 01,00 sat iza ponoći te su posjetitelji uz besplatan ulaz mogli uživati u raznovrsnom programu. Program je, između ostaloga, obuhvaćao projekcije filmova iz fundusa GMS-a „Otvorenje mosta u Sisku" te „Na tri rijeke", okrugli stol na temu „Povijest rock glazbe u gradu Sisku" u kojem su sudjelovale legende sisačke rock scene, te na kraju prigodni koncert i slušaonicu.

Program:

''Rock u Sisku''

18,00-01,00 sati

Besplatan ulaz i stručna vodstva po postavu te prodaja muzejskih publikacija po prigodnim cijenama.

Izložbe:''Fragmenti'', Sisak od prapovijesti do suvremenosti; ''Zaboravljena ljepota'', izložba slika Damira Šimića

Video dio obuhvaćao je filmove iz fundusa Gradskog muzeja Sisak i to ''Otvorenje mosta u Sisku'' iz 1934. te dokumentarne filmovi ''Na tri rijeke'' iz 1954. i Fragmenti iz 2006.

20,00 sati

Okrugli stol na temu ''Povijest rock glazbe u gradu Sisku''.

Gosti okruglog stola su legende sisačke rock scene, od samih početaka 60-tih pa do kraja 90-tih godina dvadesetog stoljeća. Kroz ugodan razgovor vratili smo se u vrijeme prvih rock sastava, plesnjaka, gramofona, Radio Luksemburga...

22,00 sati

Glazbeni dio – koncert sisačkih rock grupa.

• Picture_060
  • Picture_125