Izložba "Pozdrav iz Siska, Sisak na starim razgledni...

Pozdrav iz Siska, Sisak na starim razglednicama iz zbirke Gradskog muzeja Sisak

Mjesto održavanja: Gradski muzej Sisak

Vrijeme održavanja: od 29. siječnja do 1. ožujka 2010.

Autori izložbe i monografije: Davorka Obradović, Vlatko Čakširan.

Tema: Prikaz grada Siska kroz razglednice nastale u razdoblju od kraja 19. stoljeća

pa sve do početka II. svjetskog rata.

Izlošci: 274 razglednice iz fundusa Gradskog muzeja Sisaku i stotinjak razglednica iz privatnih zbirki sisačkih kolekcionara.

Otvorenje izložbe "Pozdrav iz Siska, Sisak na starim razglednicama iz zbirke Gradskog muzeja Sisak" i promocija istoimene monografije upriličeni su kao dio programa Noći muzeja 2010. Izložba i monografija prikazuju grad Sisak kroz razglednice iz fundusa Gradskog muzeja Sisak, koje su tiskane u sisačkim tiskarama u razdoblju od kraja 19. stoljeća pa sve do početka II. svjetskog rata. Poseban dodatak izložbi predstavile su razglednice iz privatnih zbirki sisačkih kolekcionara. Uz razglednice se u monografiji nalazi i kratak pregled povijesti grada.