Izložba "Podvodni grad"

Mjesto održavanja: Gradski muzej Sisak

Vrijeme održavanja: 2. do 20. listopada 2009.

Autor izložbe: Marijan Crtalić.

Tema: Pogled u podvodni svijet rijeke Kupe u centru grada Siska.

Izlošci: Podvodne fotografije i snimke rijeke Kupe.

Izložbom fotografija akademskog slikara Marijana Crtalića, predstavljen je podvodni svijet rijeke Kupe u centru grada Siska. Posjetitelji su imali priliku vidjeti što sve krije tihi podvodni Sisak: ostatke segestansko-keltskih i rimskih gradova, biljni i životinjski svijet te raznovrsni otpad. Izložba se sastoji od fotografija i video snimaka podvodnih kupskih životinja, biljaka, arheoloških ostataka, ali i bombi koje su dio poratnog smeća odbačenog u rijeku Kupu.
Osnovna ideja ove izložbe je prikazanim materijalom potaknuti pojedince i institucije na promišljanje i veći angažman oko zaštite i očuvanja rijeke Kupe, odnosno na potrebu ulaganja financijskih i ostalih sredstava u programe zaustavljanja daljnjeg zagađenja, nekontroliranog izlova ribe kao i devastacije riječnog dna i obale, te općenito na podizanje razine svijesti društva o očuvanju prirode i kulture.

Uz izložbu je tiskan i katalog.