Srednjovjekovna kuhinja

Obradović, Davorka (autor)
Sisak : Gradski muzej Sisak, 2008.
[2] presavijena lista : ilustr. ; 30 cm
13 bilježaka, 25 ilustracija

Tema: Način pripremanja hrane i prehrambeni običaji srednjeg vijeka.

Cijena: 20,00 kn

U katalogu izložbe Srednjovjekovna kuhinja predstavljen je način pripremanja hrane i prehrambeni običaji srednjeg vijeka. Prikazani su društveni odnosi koji uz prehrambene navike određuju stupanj gospodarskog razvitka određenog kraja. Pripremanje hrane je povezano s načinom i uvjetima života sredine. Literatura o srednjovjekovnom načinu prehrane kao i recepti za pripremu hrane potječu iz zapisa bogatih obitelji kakvih na sisačkom području u to vrijeme nije bilo. Zbog oskudice, siromaštva i ratovanja stanovništvo se borilo s osnovnim egzistencijalnim problemima.

Davorka Obradović rođena je u Sisku 27. studenog 1960. Sisačku gimnaziju završila je 1979. godine, nakon čega upisuje Fakultet političkih znanosti koji studira u Zagrebu i Ljubljani. Diplomirala je politologiju 1986. godine u Zagrebu, a od iste godine zaposlena je u Gradskom muzeju Sisak. Godine 2010. stječe zvanje višeg kustosa. Od 2007. do 2013. bila je ravnateljica Gradskog muzeja Sisak.